banner malej

Rakušan se zřejmě úplně zbláznil. To o státním svátku nedělali ani nacisté. „Putin v pytli“ vyvolal zděšení napříč spektrem (celý text zde)

Rakušan se zřejmě úplně zbláznil. To o státním svátku nedělali ani nacisté. „Putin v pytli“ vyvolal zděšení napříč spektrem (celý text zde)

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nechal 28. října vyvěsit na budovu ministerstva vnitra instalaci, na které je mezi českou a ukrajinskou vlajkou podobizna ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku mrtvoly. „Nebáli jsme se karikovat Hitlera. Nebáli jsme se karikovat Saddáma Husajna. Nebojme se karikovat ani současné zlo,“ uvedl k tomu poté Rakušan s tím, že chtěl vyvolat potřebnou debatu a možná i provokativně vykopat politický příkop a označit pátou kolonu, kdo je nepřítel. ParkamentníListy.cz se ptaly, co si o tom oslovení myslí.

„Jak tomu říká české přísloví? Řečnění o provaze v domě oběšencově? Karikaturou je sama parta, která nám poroučí z moci úřední. Karikaturou suverénní vlády. Hadrem na Ministerstvu vnitra jí nasadila korunu. Štěká jím mopslík, schovaný za zadek pitbula. Bez šance by byl i v Německu. Tady by mu zatrhli tipec sami kapitáni průmyslu. Bez plynu, ropy a dalších surovin – v množství a za ceny jako ze Sibiře – zbankrotuje i řada z nich, a oni to dobře vědí. Tím víc to platí o české ekonomice. Náš nomen omen to snad netuší – anebo své zemi škodí schválně? Chce nám snad ‚vyslat signál‘ – ještě šílenějšího hazardu? Zatím se žvanění, že ‚jsme ve válce‘, dalo brát jako šplhounství diletantů. Je to snad ještě vážnější? Chtějí nás Hujeři zahnat do války se vším všudy? Do války s jadernou mocností? A klidně i ‚do posledního Čecha‘?“ táže se Josef Skála, ředitel Institutu české levice, kandidát na prezidenta republiky.